Szkło we wnętrzach – dlaczego nigdy nie straci na aktualności?
Szkło stanowi ponadczasowy dodatek do wnętrz. Pojawia się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tych nowoczesnych, w których króluje minimalizm. Dzięki wykonanym z niego dodatkom dom może zyskać elegancki, wyszukanych charakter. Ponadto ciekawe dekoracje ze szkła zapewniają pomieszczeniom unikatowość. Co sprawia, że liczba zwolenników szkła we wnętrzach cały czas rośnie?
Dlaczego szkło cieszy się taką popularnością jako dekoracja wnętrz?
Główną zaletą, którą wyróżnia się szkło do wnętrz, jest jego estetyka. Tego rodzaju dodatek doskonale prezentuje się w kuchni, jadalni czy łazience. Wykonane z niego elementy ścienne czy meble świetnie wyglądają także w pokoju dziennym, zapewniając pomieszczeniu oryginalny szlif. Plusem szkła jest również fakt, że dobrze komponuje się z innymi materiałami takimi jak metal czy drewno oraz współgra z wieloma kolorami — niezależnie więc od obowiązujących trendów wnętrzarskich, elementy ze szkła można bez trudu dopasować niemal do wszystkich innych dodatków.
Warto zaznaczyć, że szkło można wykorzystać na wiele sposobów. Tak jak zostało wspomniane, świetnie wygląda na ścianach. Ponadto z powodzeniem stosuje się je także w branży meblarskiej, tworząc z niego fronty szafek czy eleganckie półki. Wszystko dzięki temu, że szkło nie musi być przezroczyste — może zachwycać różnymi kolorami oraz wzorami. Dostępne są zarówno warianty lakierowane, jak i emaliowane czy drukowane. Tak szeroki wybór szkła do wnętrz sprawia, że od lat pozostaje ono jednym z ulubionych materiałów wielu projektantów.
Co jeszcze wyróżnia dekoracje ze szkła?
Nie można również zapomnieć o innych walorach szkła do wnętrz. Warianty hartowane wyróżniają się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także wyższe temperatury, co sprawia, że mogą być użyte też w kuchni. Oprócz tego osoby, które mają w swoich domach dekoracje ze szkła, zwracają uwagę na łatwość utrzymania ich w czystości, co bez wątpienia wpływa na popularność tego materiału.