Gabloty ekspozycyjne – jak nie przyćmić piękna przechowywanych obiektów?
Cenne przedmioty powinny być przechowywane w specjalnych warunkach. Celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa, ale także właściwej ekspozycji. Jednym ze sposobów na ukazanie ich piękna jest wykorzystanie gablot ekspozycyjnych. Czym się one charakteryzują? I jakie dają korzyści?
Czym powinny charakteryzować się gabloty ekspozycyjne?
Nowoczesne gabloty ekspozycyjne powinny być wykonane według najwyższych standardów. Największe znaczenie ma wykorzystane szkło – musi być ono trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wyróżniające się odpowiednią grubością. Cała konstrukcja musi być także dopasowana do indywidualnych potrzeb, takich jak panujące w pomieszczeniu warunki czy wielkość dostępnej przestrzeni.
Inne parametry gablot ekspozycyjnych to szczelność, przepuszczalność światła, czy zachowanie szkła w przypadku uszkodzenia.
Gabloty ekspozycyjne spotkane są najczęściej w muzeach i innych obiektach, w których można oglądać cenne eksponaty. Warto je jednak wykorzystać także w prywatnych kolekcjach.
Gabloty ekspozycyjne – piękno i funkcjonalność
Niezwykły charakter gablot ekspozycyjnych polega na tym, że łączą doskonałą harmonię piękna eksponowanych przedmiotów i ich bezpieczne przechowywanie. Cała magia związana jest ze szkłem wykorzystanym do ich produkcji. Jak wiadomo, szkło jest eleganckim, ponadczasowym materiałem, z którego można tworzyć niezwykłe konstrukcje. Szklane gabloty ekspozycyjne nie przyćmiewają umieszczonych w nich elementów. Przeciwnie: podkreślają ich wyjątkowość i sprawiają, że obserwatorzy zwracają na nie jeszcze większą uwagę.
Jeśli więc chcesz wykorzystać zalety, jakie posiadają gabloty ekspozycyjne, lub szklane półki zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jako liderzy w branży wiemy, jak wydobyć jego piękno i niezwykły charakter.