Co należy wiedzieć o szkle laminowanym?
Szkło to materiał, który wykorzystuje wiele branż, w tym: wnętrzarska, budowlana, a także meblarska czy AGD. W związku z tym można je poddawać różnorodnym obróbkom. Jedną z najpopularniejszych jest laminowanie. Wykonane ze szkła poddanemu temu procesowi elementy wyróżniają się wieloma zaletami. Jakimi? Gdzie najczęściej wykorzystuje się taki materiał?
Co wyróżnia szkło laminowane?
Mianem szkła laminowanego określa się to powstające z dwóch tafli, które skleja się ze sobą na stałe z wykorzystaniem specjalnej plastycznej folii. Jednym z głównych plusów tego rodzaju produktów jest ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli szkło zostanie zbite, nie rozpadnie się na kawałki, co pozwoli uniknąć bolesnych skaleczeń. Tę cechę docenią przede wszystkim osoby, które chcą wykorzystać szkło w miejscach, gdzie przebywają najmłodsi.
Szkło laminowane jest doceniane również za swoją wytrzymałość, a zwiększymy ją dodatkowo, zahartowując tafle, które mają być ze sobą połączone. To pozwala na uzyskanie produktu konstrukcyjnego. Należy także podkreślić, że wybór odpowiednich folii sprawia, że dodatkowo szkło laminowane dobrze tłumi hałas, co jest szczególnie istotne, jeśli wykonuje się z niego np. ściany działowe.
Gdzie wykorzystuje się szkło laminowane?
Najczęściej szkło poddane laminowaniu służy do wykonywania balustrad oraz stopni. Oprócz tego wykonamy z niego stylową podłogę. Tego rodzaju elementy prezentują się niezwykle elegancko i możemy je dopasować zarówno do pomieszczeń nowoczesnych (np. industrialnych), jak i klasycznych. Ponadto szkło laminowane pojawia się nie tylko w prywatnych domach, lecz także obiektach publicznych. Niezależnie od tego, w jaki sposób mają zostać wykorzystane tego rodzaju produkty, należy pamiętać, aby zawsze stawiać na materiały z renomowanych hurtowni szkła.